3255f23e2ca665b8ebde jan vukovic

Na Svetovnem prvenstvu za ml. mladince in mladinke v Nairobi ( Kenya), sta nastopila tudi naša varovanca Tekaške šole Živko, Jan Vukovič in Karin Gošek.

Jan v teku na 800m in Karin v teku na 2000m z zaprekami.  Jan je svetovno prvenstvo začel odlično. V kvalifacijski skupini je s časom 1:54:29 dosegel 3. mesto, kar mu je prineslo neposreden preboj v polfinale. Polfinalna skupina je bila zelo močna, vendar Jan ni pokazal strahu in se boril do zadnjega metra. S časom 1:52:29 ( njegov 2. najboljši čas) je zasedel 6. mesto v skupini. Žal 6. mesto ni bilo dovolj za napredovanje v finale, ker je bila druga PF skupina precej hitrejša. Jan je dosegel vrhunski rezultat saj je svetovno prvenstvo končal na 13. mestu na svetu in 4. mestu med evropejci.

ISKRENE ČESTITKE!!!

3a64b39ee7dd175a3327 karin gosek

V teku na 2000m z zaprekami, je v finalnem teku nastopila srednje progašica Karin Gošek, saj kvalifacijskih tekov ni bilo.

Karin je finalni nastop odtekla taktično zelo dobro in v »finišu« pokazala izjemno borbenost. Svetovno prvenstvo je zaključila z odličnim 7. mestom na svetu in 3. mestom med evropejkami.