V Soboto in nedeljo 1.7 – 2.7.2017 je v Slovenj Gradcu potekalo prvnestvo Slovenije za ml. člane / članice in ml. mladince/ mladinke. Varovanci Tekaške šole Živko so tudi tokrat uspešno nastopali in osvojili odlične rezultate.
Med mlajšimi člani je Maj Popelar osvojil 8. Mesto v teku na 800m in s časom 1:59:96 tekel osebni rekord. Med mlajšimi članicami je Eva Lajhar v teku na 100m dosegla 2. Mesto s časom 12.59, tekla pa je tudi v discpilini 200m in štafetnem teku 4x100m. V teku na 200m je s časom 25.61 osvojila 6. Mesto, v štafetnem teku pa je njen delež pripomogel do zlatega odličja!

V kategoriji ml. mladincev in mladink je zopet blestela Karin Gošek, ki je z zmago v teku na 2000m zapreke znova potrdila normo za svetono prvenstvo v Keniji, hkrati pa je tudi popravila svoj državni rekord, ki sedaj znaša 6:47:41 . ČESTITAMO!!!
image2 Medium
Svojo vrhunsko pripravljenost pa je pokazal tudi Jan Vukovič, ki je v teku na 400m zmagal in dosegel odličen rezultat ter hkrati svoj osebni rekord (čas: 49.10) . Jan je tekmoval tudi v teku na 800m in štafetnem teku 4x300m , v teku na 800m je v počasnem teku ugnal vso konkurenco in zmagal s časom 1:57:60, v štafetnem teku 4x300m pa je njegov nastop pripomogel do njegove 3. zlate medalje na tem prvenstvu.
Odličja pa sta v teku na 1500m osvojila tudi Alex Sternad in Vid Botolin in sicer Alex 1. Mesto (čas : 4:12:84) in Vid 2.mesto (čas: 4:25:63). Alex pa je odličje osvojil tudi v teku na 3000m s časom 9:30:88.
Barbara Kok in Lara Strgaršek sta v teku na 400m osvojila 5. in 13. Mesto. Barbara 5.mesto s časom 1:02:60 in Lara 13. mesto s časom 1:04:67 .
Stopničke so si pritekli tudi Rok Zdovc v štafetnem teku 4x100m , Lara Strgaršek in Barbara Kok pa 2. mesto v štafetnem teku 4x300m.
Odlično pa so se med starejšimi atleti borili tudi naši mladi pionirji. Iza Zakošek je v teku na 100m osvojila 9. Mesto, s časom 12.96 ,Lara Strgaršek in Emma Roter sta nastopili v teku na 200m, Lara 27.mesto( čas : 27.92 ), Emma 29. mesto (čas : 28.08). Sebastjan Baš in Bor Bauman sta nastopila v teku na 400m, Sebastjan je dosegel 12. mesto s časom 57.66, Bor pa 16. mesto s časom 1:02:82 .
Celotni rezultati naših atletov po disciplinah in kategorijah so navoljo spodaj, prav tako tudi povezave do celotnih rezultatov v ml. članski in ml. mladinski kategoriji.

Našim atletom še enkrat ISKRENO ČESTITAMO!!!