ODLIČNI NASTOPI PIONIRJEV

Dvodnevno Prvenstvo Slovenije za pionirje U16, ki je potekalo na Ptuju, je bilo hkrati tudi izbirno tekmovanje za sestavo reprezentance pionirjev l. 2001 in 2002 na Slovaškem.

Vid
V najdaljši tekaški disciplini pionirjev na 3000m, si je Vid Botolin pritekel zmago in si občutno popravil osebni rekord na 9:42.97!

Prvi dan tekmovanja se je kot prvi postavil na start Žan Hadolin v teku na 300m, kjer je v svoji kvalifikacijski skupini zmagal in z novim osebnim rekordom 37.43 osvojil odlično 5.mesto. Le dobro uro kasneje se je Žan skupaj z Rokom Zdovcem in Gašperjem P. ter Jaša Š. v klubski postavi KLC veselil zmage v štafeti 4 x 100m.

V teku pionirk na 300m se Lara Strgaršek 44.57, Zarja Uranjek 44.95 in Emma Roter 45.11 glede na pripravljenost niso najbolje znašle in tako pristale na 12. in 14. ter 15. mestu končne razvrstitve. Že naslednji dan je Emma z res odličnim nastopom štafetnega teka 4x 300m popravila vtis prvega dne in se veselila prve srebrne medalje z DP. Jan Berčon se je odločno postavil na start teka na 1000m in sledil vodilni skupini ter z novim osebnim rekordom 2:50,22 osvojil 4.mesto. Tudi leto dni mlajša Sebastjan Baš 2:59.65 (12) in Bor Bauman 3:03.73 (15) sta si skupaj z Nino Pintarič 3:19.13 , ki je v isti disciplini osvojila zanesljivo 6. mesto v družbi najboljših nabirali bogate izkušnje teka na 1000m.

Z bronasto medaljo štafetnega teka pionirk 4x100m so prvi tekmovalni dan zaključile Tinkara Jakopič , Zarja Uranjek in Iza Zakošek !

V kvalifikacijskih tekih na 100m razdalji drugega dne prvenstva, se je hitrost vetra kar precej poigravala z mladimi sprinterji in sprinterkami. Veter se je obračal sem ter tja ter spreminjal smeri ali ga pa sploh ni bilo. Zarja Uranjek si je tako v kvalifikacijskem teku priborila B finale, kjer je kasneje osvojila tudi skupno 10. mesto in se z rezultatom 13.16 približala svojemu najboljšemu dosežku letos.

Tinkara Jakopič si je želela A finale, vendar je bil doseženi rezultat iz kvalifikacijskega teka na 100m 13.28 dovolj le za B finale v katerem je tudi zmagala z novim osebnim rekordom 13.05.

Nadarjena Iza Zakošek si je s svojim najhitrejšim tekom doslej na 100m 12.89 zagotovila A finale, kasneje pa svoj dosežek v finalnem teku izboljšala še za stotinko in se uvrstila na odlično 4. mesto z 12.88! Bravo Iza!

Žan Hadolin je v A finalu teka na 100m z rezultatom 12.02 znova ponovil odlično uvrstitev iz prejšnjega dne in osvojil 5. mesto.

Rok Zdovc je imel najzahtevnejšo nalogo tega dne, saj se je po daljši odsotnosti v času poletnih mesecev, znova vrnil v tekmovalni ritem. Najprej se je v kvalifikacijskem teku na 100m z 12.29 uvrstil v B finale. Med obema tekoma pa se je odvijala njegova priljubljena disciplina skok v daljino, kjer je pri najdaljši dolžini naredil prestop in obstal na 5.57 m, kar je bilo dovolj za 4. mesto. V B finalu teka na 100m je Rok zbral moči in ponovil rezultat iz kvalifikacij 12.29 in osvojil 10.mesto. Vid Botolin se je skupaj z atletskimi prijatelji veselil zmage teka na 3000m.

V zadnji disciplini štafetnega teka pionirk 4x300m, sta nastopili še Iza Zakošek in Emma Roter ter si z Niko J. in Ano K. v ekipi AD Kladivar pritekli srebrno medaljo.