Uvrstitev v finale posamičnega prvenstva Slovenije za OŠ, ki se je letos odvijal v Slovenski

Bistrici, je že samo po sebi velik dosežek, zato iskrene čestitke Holešek Vita (OŠ Trbovlje),

Hempt Nika (OŠ Lava Celje), Krašovec Matic (OŠ Lava Celje), Rozman Nela (I. OŠ Celje) in

Podrenk Patricija (OŠ Litija).

Mladi športniki so se do finalnega nastopa prebijali skozi različna sita, najprej iz

medobčinskih prvenstev, nato še iz področnih prvenstev. Da gre za resnično veliko finale

mladih velikih športnikov, pove dejstvo, da so se med seboj pomerili športniki, ki ne trenirajo

zgolj atletike, temveč prihajajo iz različnih športnih panog v katerih so najboljši.

Matic Krašovec, si je iz prehoda ml. učencev lani, kjer je bil drugi v teku na 600 m, letos na

1000 m razdalji pritekel sedmo mesto pri st. učencih. Matic je odličen tudi v teku na smučeh,

in turnem smučanju. Nela Rozman, si je med st. učenkami v teku na 1000 m priborila še

mesto višje in osvojila odlično šesto mesto!! Bravo Nela, ki trenira atletiko komaj od

septembra lani za nov odličen dosežek in osebni rekord OR. Odlično je na tej razdalji tekla

tudi Patricija Podrenk, ki je vmes za dve leti zamenjala šprinterice za kopačke, sedaj pa

znova našla veselje in radost na atletski stezi, kjer je osvojila trinajsto mesto in nov OR.

Prijetno je med ml. učenkami presenetila Vita Holešek, ki je v teku na 300m znova izboljšala

OR in osvojila visoko šesto mesto. Tudi Vita se poleg atletike ukvarja in navdušuje s športom,

ki ga krasijo konji, katerim trenutno daje prednost.

Treningi s konji so bili ne dolgo nazaj posebna strast tudi Niki Hempt, ki je v finalu tekla med

ml. učenkami na 600 m in osvojila petnajsto mesto. V gužvi 150 m pred ciljem se ni najbolje

znašla in izgubila ritem, pa vseeno zadovoljna z nastopom in pridobljeno izkušnjo.