Na dvodnevnem Prvenstvu Slovenije za mlajše mladince in mladinke U18 in dvodnevnem

Ekipnem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U12, U14 na Ptuju, so se odvijali zanimivi

boji in bili doseženi novi osebni rekordi OR!!

Posebej so se izkazali mladi atleti in atletinje iz Zasavja (Ak Rudar), ki komaj stopajo na prava

atletska tekmovališča.

TIA TANJA ŽIVKO (KLC) je osvojila dvakratni naslov državne prvakinje v teku na 800 m z

2:13.93 in 1500 m 4:33.81!! ZIVA SLAPŠAK (KLC) je debitirala v teku na 2000 m zapreke in

osvojila drugo mesto z 8:45.40, prijetno in z odličnim časom je presenetila MAKSIM LARA

BEDRAČ (RUD), ki je na 800 m razdalji kot tretja pritekla v cilj z novim  OR na 800 m 2:16.27!!

V tekmovalnem delu Ekipnega prvenstva Slovenije za pionirje U12, pa se je znova izkazal

JURE SLAPŠAK (KLC), ki je v teku na 60 m dosegel najhitrejši čas z 8.59 in drugi čas na 200 m z

28.10 OR !! Odličen čas je v teku na 1000 m U14 z 3:18.83 OR dosegla tudi Patricija Podrenk

(RUD) in skupno četrto mesto. Vita Holešek U14 je osvojila šesto mesto na 200 m z novim

OR 28.05!!

Mlajše mladinsko tekmovanje je bilo tudi izbirno za sestavo reprezentance Slovenije, ki bo

konec meseca junija nastopila na Madžarskem. Prav tako so svojo pripravljenost in dobro

formo potrjevali vsi kandidati, ki so že izpolnili normo za EP U18 v Jeruzalemu in EYOF na