V Radovljici je v povsem jesenskih vremenskih pogojih potekalo letošnje Prvenstvo Slovenije za za pionirje in pionirkeU12 in U14.
Izredno razpoložene šprinterke so že prvi dan prvenstva osvojile bronasto medaljo v štafetnem teku 4x100m ( Kramar L., Kovač N., Založnik E.,Rampre I.), kiaterim v tem obdobju odraščanja pomeni lahko tudi največ. Ekipni duh v tako individualnem športu!!
Izredno je blestela Nastja Kovač U14 , ki je osvojila kar dve medalji v posamičnih disciplinah in v štafeti 4x100m; bronasto medaljo v teku na 200m in srebrno medaljo v najkrajši disciplini v teku na 60m. Prav tako je bila drugi dan prvenstva razpoložena tudi Ema Štefan U12, ki je po prvem dnevu v A finalu teka na 60 m pristala na 5. mestu, da bi nato v daljši sprinterski disciplini teka na 200m osvojila odlično drugo mesto!! Liza Kramar, Inja Rampre in Eva Založnik so se v svojih posameznih disciplinah približale svojim najboljšim dosežkom in bile enakovredne konkurentke svojim vrstnicam.
V teku na 1000m je Tia Tanja Živko U14 zmagala v drugi skupini mladih tekačic, kar je bilo kasneje v skupni razvrstitvi dovolj za 8. mesto.

Čestitke vsem nastopajočim!!!

Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U12 in U14, Radovljica 29 in 30. 9 2018