TEKAŠKA ŠOLA ŽIVKO

NOVICE IN DOGODKI

Odlični dosezki na Ekipnem prvenstvu Slovenije za starejše mladince in mladinke

Na atletskem stadionu v Ljubljani, kjer je potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke, so se z dobro pripravljenostjo izkazali atleti in atletinje Tekaške šole Zivko in tako pripomogli k ekipnemu uspehu AD Kladivar z zmago mladink in tretjemu mestu  mladincev.

Prvi se je na start postavil sprinter Zan Jazbec, kjer je najprej v teku na 100m osvojil četrto mesto in  postavil nov osebni rekord z 11.26, prav tako je svoj najboljši dosezek doslej popravil tudi na 200m z 22.81!! Dobro razpolozena je bila tudi Tinkara Jakopič, ki je z osvojenim drugim mestom na 100m z 12.35 izboljšala svoj najboljši rezultat in kasneje svojo odlično pripravljenost potrdila tudi v teku na 200mz 25.57 OR ter osvojenim drugim mestom.

V svoji priljubljeni disciplini teka na 200m, Iza Zakošek ni dovolila presenečenj in zmagala z rezultatom 25.40.

Prav tako se je zmage veselil tudi izvrstni srednjeprogaš Vid Botolin, ki je v solo  teku na 1500m razdalji ponovno potrdil dobro formo in se spustil pod mejo 4' z 3:59,38.

Prav tako je v svoji disciplini teka na 2000m zapreke  z dosezenim 7:03,16 zmagala Karin Gošek. Jan Vukovič je svoj prvi nastop na prostem in z novim osebnim rekordom pričel v teku na 400m 48.70 in osvojil drugo mesto. Prav tako je si je drugo mesto pritekla maturantka Barbara Kok v teku na 1500m 5:04,17. Odlično je tekel tudi Bor Bauman na 3000m 8:56.07 in šele v zadnjih metrih teka prepustil zmago in osvojil drugo mesto. Sebastjan Baš je s svojim tekom na 800m 2:02,29 osvojil tretje mesto in se priblizal svojemu najboljšemu dosezku. V tej disciplini je nastopil tudi Jan Berčon, ki je z dosezenim osmim mestom in rezultatom 2:08,32 pritekel pomembne točke. Prav tako je pomembne točke k skupni zmagi prispevala tudi Lara Strgaršek z devetim mestom na 400m 1:01,63 in v štafeti 4x400m.