VID BOTOLIN je uspešno nastopil na letošnjem EP v krosu na 8 km razdalji v kategoriji mlajših članov. To je bil tudi Vidov prvi nastop v novi kategoriji na velikem tekmovanju. Kros v Torinu je bil izjemno tehnično zahteven, proga blatna, na posameznih odsekih skoraj gorska, udeležba pa številčna z izjemno dobrimi tekači, vrhunskimi krosisti, specialisti. Osvojil je končno 40. mesto, kar ga uvršča v prvo polovico uvrščenih, podrobnejša analiza pa pravi, da je med svojimi letniki 2002 z istim časom delil 7. pozicijo.

Še ena nova izkušnja ob zaključku letošnje nadvse uspešne sezone, kjer je Vid prejel priznanje za  naj atlet SLOVENIJE 2022 v kategoriji mlajših članov, pred klubskim prijateljem in sparingom na treningih tudi letos odličnim JANOM VUKOVIČEM.

Timsko delo vedno rodi rezultate in takšnega napredka si zelimo tudi v prihodnje!