TEKAŠKA ŠOLA ŽIVKO

NOVICE IN DOGODKI

Na mednarodnem atletskem mitingu v Ljubljani se je Jan Vukovič v teku na 800m z 1:51,03 znova priblizal normi, ki bi ga popeljala na Prvenstvo Evrope za starejše mladince na Švedskem.

Tekmovanje se je odvijalo v precej vetrovnih razmerah in vsak dosezek atletov, ki se sešteva  v okviru Mednarodne atletske lige MAL, je bil tokrat še posebej dragocen. Jan Vukovič je v svoji disciplini zmagal ze drugič zapored, pred tem v Slovenski Bistrici.

V teku pionirjev na 300m sta tekla dvojčka Jan in Gal Jazbec, kjer je Gal osvojil drugo 2.mesto in Jan četrto. Sunki vetra, ki so v posameznih segmentih dosegali  blizu - 5.0 in sprinterjem na 100m onemogočali še boljše dosezke. Tinkara Jakopič si je z odličnim kvalifikacijskim tekom 12,51 izborila elitni A finale deklet in kasneje v finalu dosegla 6.mesto z 12,77.

Jan Kokalj je v solo teku na 3000m  zmagal z rezultatom 8:22,56.

V zadnji sprinterski disciplini atletov je Zan Jazbec nastopil v teku na 200m in v proti vetru -1,7 še izboljšal svoj osebni rekord na 22,77.

Čestitamo!!

REZULTATI:

Člani;   1. Jan     Vukovič     800m   rez; 1:51,03

1. Jan Kokalj       3000m  rez; 8:22,56
  2. Žan jazbec        200m  rez;    22,77  o.r.   veter   - 1,7 m/s

Članice; 6. Tinkara Jakopič  Finale A   100m rez;    12,77  veter  -0,9 m/s   KV  12,51   veter  +0,0 m/s